Uncategorized
موضوعات داغ

معرفی ۴ ابزار موسیقی آسان برای یادگیری آنلاین

کدام ساز ها برای یادگیری آنلاین بهترند؟

آیا به دنبال یادگیری یک ساز موسیقی هستید؟ با توجه به ثبت نام در دوره های موسیقی فکر می کنید؟ یا اینکه فکر کرده اید “آسانترین سازهای موسیقی برای یادگیری آنلاین چیست؟” اگر به فکر یادگیری موسیقی با هدف رسیدن به مهارت در موسیقی جلوگیری از استرس و بهبود خلاقیت خود هستید، جای درستی را انتخاب کرده اید. در حالی که ۴ ساز موسیقی زیر را می توان در طول سال های تحصیل فرا بگیرید و به آن تسلط یابید، شروع یادگیری این ۴ ساز و نواختن آنها نیز آسان است، یادگیری آنلاین راحت است و بازدهی خوبی نیست به سرمایه شما خواهد داشت.

البته، یادگیری یک ساز موسیقی به این معنی نیست که شما نمی توانید ساز دیگری را یاد بگیرید. در واقع، یادگیری یک ابزار کلیدی برای مهارت های لازم را برای گسترش مجموعه مهارت های خود و انتقال به ابزارهای دیگر به شما می دهد. یوکوللی (ukulele سازی شبیه گیتار) را یاد گرفتید؟ استفاده از گیتار برایتان بسیار راحت تر خواهد بود. اگر پیانو یاد گرفتید؟ اکنون آکورد و تغییرات کلیدی را می شناسید و به شما در نواختن سازهای بادی برنجی (Brass instrument) کمک می کند.

برای پیدا کردن برخی از این سازها جهت یادگیری آنلاین آنها، ادامه مطلب را بخوانید و در مورد تجربه و سوالات خود در این زمینه ما را آگاه سازید. خوشحال می شویم از تجربیات شما استفاده کنیم. ما همیشه دوست داریم از شما بشنویم و بدانیم در سفر موسیقی خود را کجا می بینید. بیایید به آسانترین سازهای موسیقی برای یادگیری آنلاین نگاهی بیندازیم، هر یک (یا همه) این آلات موسیقی را امتحان کنید تا خلاقیت شما را برانگیزد. پس با مجله ایران فاکس همراه باشید.

آموزش آنلاین آواز خواندن

آواز – Singing

به دست آوردن برخی از مهارت های اساسی آواز یا (Singing)، دنیایی از موسیقی را برای شما باز می کند، خواه در یک گروه کر مجازی (Virtual Choir یا آواز خواندن به صورت گروهی) شرکت کنید، آهنگ های خود را بنویسید، یا اینکه هنگام خواندن، همراه با رادیو احساس اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید. در اینجا چند دلیل مهم برای یادگیری آسان و مفید آواز آورده شده است:

 • آواز یکی از در دسترس ترین ابزارهای موسیقی است، زیرا هر وقت به هر کجا که بروید آن را همیشه با خود دارید! و نیازی به سرمایه گذاری اولیه نیست.
 • مطالعات نشان می دهد که آواز برای سلامت جسمی شما مفید است و تحقیقات پزشکی در این زمینه نشان می دهد که از تنفس تا وضعیت بدن تا میزان عضلات، در حالی که فشار خون را کاهش می دهد، به تسکین درد و سیستم ایمنی بدن به میزان قابل توجهی کمک می کند.
 • برای تبدیل شدن به یک خواننده قهار و حرفه ای سالها مطالعه نیاز نیست به طوریکه مبتدیان می توانند موسیقی بسازند و مخاطبان این آهنگ ها و آوازها را بشنوند.
 • تحقیقات نشان می دهد که آواز در برابر افسردگی و تقویت سلامت روان تاثیر بسزایی دارد، آواز باعث ترشح اندورفین می شود که به شما احساس مثبتی می دهد.

چرا آواز

می توانید به تنهایی آواز بخوانید، یادگیری نوشتن آهنگ را شروع کنید یا حتی در یک گروه کر شرکت کنید و لذت آواز خواندن را با دیگران تجربه کنید. اهداف بلند مدت موسیقی شما هرچه باشد، یادگیری آواز کیفیت زندگی شما را بالا می برد و می توانید به عنوان یک مبتدی آواز خواندن را شروع کنید.

آموزش آنلاین ساز یوکللی

ساز یوکللی – Ukulele

یوکللی اولین سازی که دسترسی به آن برای مبتدیان بسیار آسان و راحت است و می تواند سالها مطالعه ارزشمندی را برای نوازندگان این ساز فراهم کند. در اینجا به برخی از دلایل انتخاب ukulele اشاره می کنیم.

 • فشار دادن سیمهای زوج راحت تر از سیم های گیتار است، و آن را به سازی آسان قابل دسترسی برای کودکان و بزرگسالان تبدیل می کند.
 • به سادگی با یادگیری چند آکورد وکول می توانید لیست آهنگ های زیادی ایجاد نمایید، بلافاصله بعد از ساخت آکوردها می توانین صداهای آن را اجرا کرده و از نواختن لذت ببرید.
 • حتی سازهای گران قیمت یوکللی نیز نسبتاً ارزان هستند، بنابراین امتحان کردن یوکللی یک سرمایه گذاری کم خطر است.
 • سبک وزن و حمل آسان در کوله پشتی یا در کنار دستان، مناسب برای پیک نیک ، پارک و کنار وسایل سفر استثنایی بسیار مناسب است.

یادگیری و نواختن ساز یوکللی بلافاصله دنیای جدیدی از موسیقی را برایتان باز می کند. البته می توانید فقط برای سرگرمی در اطراف آتش و در کنار دوستانتان بنشینید و همراه نواختن یک آواز هم بخوانید، با دوستان خود موسیقی بنوازید، یا تار بزنید. پس هر چه سریعتر آموزش ساز یوکللی را شروع کرده و خلاقیت خود را شکوفا کنید.

آموزش آنلاین ساز پیانو

ساز پیانو – Piano

به جرات می توان گفت پیانو راهی عالی برای رسیدن به موسیقی پایه است. با یادگیری مقیاس های کلیدهای پیانو، به سرعت و به راحتی خواهید توانست ارتباط بین نت ها، آکورد ها و کلیدها را فراگرفته و بعد از آن وارد نواختن و یادگیری سازهای دیگر شوید.

 • مطالعات نشان می دهد که درس های پیانو برای شما بسیار مفید هستند، سلامت مغز را تقویت می کند و عملکرد حافظه را در طول زندگی بهبود می بخشد.
 • از آنجا که نت های پیانو به صورت تصویری به صورت کلید به شما ارائه می شود، یادگیری پیانو به شما کمک می کند تا نحوه ارتباط نت ها با یکدیگر را درک کرده و بدین صورت بنیان موسیقی را بهتر از قبل فرا بگیرید.
 • یافتن پیانوها راحت تر و مقرون به صرفه تر از آن است که فکر می کنید. در حقیقت، به دلیل دشوار بودن جابجایی پیانو، اغلب در لیست های آنلاین با هزینه کمتری به فروش می رسند. اگر برایتان مقدور نیست یک پیانو در اندازه بزرگ تهیه نمایید نگران نباشید! صفحه کلید گزینه ای مقرون به صرفه برای شروع کار است.
 • یادگیری پیانو یک روش عالی برای یادگیری موسیقی به صورت اصولی است و شما می توانید نت های موسیقی را در هر سبکی دریافت کنید. به این ترتیب می توانید همزمان با جستجو در سبک های موسیقی که دوست دارید، نواختن پیانو را بیاموزید.

با یادگیری پیانو شما در حال لذت بردن از موسیقی هستید. این که آیا شما فقط برای سرگرمی یاد می گیرید، مهارت های موسیقی خود را گسترش می دهید، در نظر دارید که فرزند خود را برای درس ثبت نام کنید، یا می خواهید به عنوان یک نوازنده حرفه ای را دنبال کنید، پیانو سازی ایده آل برای شروع است.

آموزش آنلاین ساز توبا

ساز توبا – Tuba

توبا یکی از کاربردی ترین سازها در دنیای موسیقی و ضربان قلب گروه است. هنگامی که توبا می نوازید، تقریباً در هر گروه موسیقی یک عنصر اساسی به حساب می آیید. دلایل استفاده از این ساز را می توان در موارد زیر عنوان کرد.

 • اکثر خطوط راهنمای باس ساز توبا (bass lines) نسبتاً قابل دسترسی و تکراری هستند و این به این مفهوم است که شما می توانید در طول چند ماه به عنوان یک نوازنده توبا حرفه ای باشید.
 • فقط با سه یا چهار سوپاپ – بسته به شاخه ای که انتخاب می کنید. (توبا دارای یک سیستم انگشت گذاری ساده است که به راحتی می توان آن را فراگرفت.)
 • نواختن توبا حس ریتم شما را بهبود می بخشد و این یک مهارت در موسیقی است.
 • توبا به عنوان یک ساز بیس لاین (bass lines)) در خانواده سازهای برنجی، پایه و اساس خود را برای تغییر ابزارهای دیگر برنجی کم، گیتار بیس یا کنترباس قرار می دهد، و این باعث می شود که شما وقت و انرژی خود را صرف کنید.

توبا یکی از شادترین سازهایی است که می توانید انتخاب کنید. خواه به دنبال توسعه مهارت های ریتمی خود باشید و یا اینکه از عضویت در یک گروه برنجی هیجان زده شده اید، یادگیری و نواختن ساز توبا برای شروع تجربه موسیقی خودتان بسیار مفید واقع شود.

چه سازی را یاد خواهید گرفت؟

اما صبر کنید – فقط به نوشته های این مقاله بسنده نکنید! هر سازی را که انتخاب می کنید اطمینان حاصل کنید که ساز دوست داشتنی شماست و با صدایی که دوست دارید، باعث لبخند و شادی شما می شود. لیست ۴ تایی ما آسانترین سازها را برای یادگیری آنلاین، نشان می دهد. این ساز ها مکانی عالی برای شروع است. اما ، ما می خواهیم از شما بشنویم. از یادگیری چه ابزاری الهام می گیرید؟ آیا تازه شروع فراگرفتن موسیقی کرده اید؟ در مورد مهارت یا علاقه خود به موسیقی چیز جدیدی کشف کرده اید؟ بعد از این مطلب نظریات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

به یاد داشته باشید که آموزش آنلاین موسیقی یک روش عالی برای استفاده از خلاقیت، برقراری ارتباط با دوستان و تقویت احساسات خودتان است.

User Rating: 4.7 ( 1 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا