Uncategorized

بهترین راه برای یادگیری گیتار چیست؟

حضوری، آنلاین یا DIY

گیتار ساز زیبایی است که باعث ایجاد خلاقیت در نوازنده می شود. ساز گیتار به شما اجازه می دهد تا هدف و احساسات هنرمندانه خود را در آن جریان دهید. علاوه بر این ویژگی، دسترسی گیتار برای مبتدیان بسیار راحت و ارزان تر است. با یادگیری چند آکورد آسان، نه تنها می توانید آهنگ بنوازید، بلکه می توانید آنها را بنویسید! نواختن گیتار به شما این امکان را فراهم می کند تا از قهرمانان موسیقی خود الگو بگیرید.

یادگیری بسیاری از آهنگ های مورد علاقه شما با گیتار ساده است و نواختن برای دوستان و خانواده احساس جالبی به همراه خواهد داشت. با داشتن عناصر موسیقی مانند آکورد، مقیاس و الگوهای زهی، یادگیری گیتار در ابتدا می تواند ترسناک و سخت به نظر برسد. برخلاف پیانو، مقیاس های گیتار (نت بندی یا پرده بندی) به صورت مستقیم و واضح تنظیم نشده اند و تسلط بر الگوهای آکورد دشوار است. خوشبختانه، یادگیری گیتار به توانایی شما در خواندن نت موسیقی بستگی ندارد. در عوض شما ممکن است Tablature را ترجیح دهید، نت هایی را که روی سیم ها پخش می شود همانطور که روی خود گیتار می بینید، نشان می دهد.

بهترین گیتار برای شروع به یادگیری کدامست!؟

اینکه شما برای یادگیری ساز گیتار از گیتار آکوستیک، الکتریک یا بیس استفاده کنید مهم نیست! برای شروع لازم است یکی را انتخاب کنید. می توانید از منابع زیادی برای شروع استفاده کنید. یکی از این منابع سایت YouTube است. درس های آنلاین خصوصی، کتاب های نت گیتار به همراه فایل های صوتی و یا انتخاب معلم خصوصی برای فراگیری گیتار از جمله راه های آموزش گیتار به شمار می آیند.

هنگامی که برای خود یا فرزند خود به دنبال آموزش هستید، تصمیم گیری در مورد اینکه بهترین راه برای یادگیری گیتار کدامست ممکن است برای شما سخت باشد، بنابراین با جزئیات بیشتر به بررسی پاسخ های این سوال می پردازیم تا شاید شما را در رسیدن به هدف یاری نماید.

برای دانلود کتاب های آموزش گیتار به همراه فایل های صوتی آن می توانید به فروشگاه ایران فاکس بخش دانلود کتاب گیتار مراجعه نمایید.

خودت شروع کن (روش DIY)

آیا از DIY چیزی می‌دانید؟! کلمه DIY خلاصه شده عبارت Do It Yourself بوده و به معنای اینست که خودت انجام بده! شروع استفاده از DIY از سال ۱۹۵۰ میلادی و در کشور آمریکا بوده است. به این صورت که مردم در این زمان، به تعمیر و ساختن برخی از کالاها، و یا انجام برخی از امور بدون استفاده از متخصصین می‌پرداختند. اما یادگیری در اوقات فراغت، چه از طریق کتاب، سی دی، دی وی دی، MP3 یا فیلم های آنلاین آموزش گیتار، یک روش انعطاف پذیر و راحت برای شروع است.

نقاط مثبت روش DIY

 • با توجه به فراوانی مطالب و اساتید، می توانید بسیاری از سبک های رسانه و تدریس را به راحتی تمرین کرده و آن ها را فرا بگیرید تا بهترین نتیجه را برای شما پیدا کند.
 • فراگیری دروس می تواند در هر مکان یا زمانی که مناسب می دانید اتفاق بیفتد.
 • شما می توانید دقیقاً تصمیم بگیرید که دوست دارید چه چیزی یاد بگیرید، و به همان اندازه که برای تسلط بر آن لازم است زمان بگذارید.
 • در بیشتر موارد، روش DIY کم هزینه ترین روش برای مبتدیان است.

نقاط منفی روش DIY

 • اگر اشتباهی تمرین کنید، کسی نیست که اشتباهات شما را تصحیح کند.
 • پیشرفت می تواند به دلیل انگیزه نگرفتن توسط معلم و نداشتن برنامه زمانی مشخص، کند باشد.
 • ممکن است در هنگام ایجاد برنامه درسی خاص خود، مهارت مهمی را از دست ندهید!

نتیجه گیری

در حالی که یادگیری به تنهایی گزینه انعطاف پذیر و مقرون به صرفه ای است، اما سریعترین راه برای یادگیری گیتار نیست. مگر اینکه انگیزه بالایی داشته باشید. رسیدن به توانایی بالقوه موسیقی خود مستلزم تلاش و پشتکار فراوان است.

بهترین راه برای یادگیری گیتار چیست؟

یادگیری گیتار از راه دور – روش آنلاین


آموزش آنلاین گیتار از طریق تماس های ویدئویی جایگزینی مناسب برای درس حضوری است، جایی که می توانید بدون ترک خانه خود در زمان واقعی با استاد گیتار ارتباط برقرار کنید. این روش مناسب دانش آموزان با مشکلات رفت و آمد (مسیر طولانی) یا برنامه های فشرده (نداشتن وقت کافی) می تواند بسیار مفید باشد.

نقاط مثبت روش آنلاین

 • برای یادگیری گیتار همیشه کمک استاد در دسترس است و می توانید با سرعت پیشرفت کنید.
 • انتخاب معلمان محدود به معلمان منطقه جغرافیایی شما نیست. (از هر جای دنیا)
 • اغلب این گزینه مقرون به صرفه تر از دروس حضوری است!

نقاط منفی روش آنلاین

 • اتصالات و نرم افزارهای اینترنتی در این نوع آموزش ها همیشه قابل اعتماد نیستند.
 • یادگیری گیتار هنگامی که تنها مدل شما مورد یادگیری قرار گیرد و یا مناسب آموزش نباشد.
 • خیلی سخت و دشوار است وقتی استاد در کنار شما نیست، به اشتباهات ظریف خود دست پیدا نکنید.

نتیجه گیری

دروس گیتار از راه دور بهترین راه برای یادگیری آنلاین گیتار است. فیلم ها و مقالات آموزشی YouTube نمی توانند بازخورد شخصی استاد راهنما را به شما بدهد. هرچه بیشتر درس آنلاین بگذرانید، یادگیری ساز از راه دور طبیعی تر و بهتر خواهد بود. شما به سرعت به این نوع آموزش عادت خواهید کرد.

بهترین راه برای یادگیری گیتار چیست؟

آموزش گیتار به صورت گروهی

در شهرهای کوچک و بزرگ، هنرجویان ساز گیتار بعد از ساعات ها پایانی مدارس شروع یک جا جمع شده و شروع به یادگیری به صورت گروهی می کنند.

نقاط مثبت روش آنلاین

 • یادگیری با دیگران می تواند لذت بخش باشد به شرطی که گروهی را پیدا کنید که متناسب با سن و سطح مهارت شما باشد.
 • برخلاف درس های آنلاین گیتار، استادی باشد که در این گروه بتواند در اصلاح اشتباهات شما را کمک کند.
 • این یک روش عالی برای ملاقات با سایر هنرجویان است. چه کسی می داند، شاید شما یک گروه موسیقی راه اندازی کردید!

نقاط منفی روش آنلاین

 • توجه شخصی کم است. ممکن است استاد شما، اشتباهات شما را نبیند و مشکلات موجود در مهارت های شما را نشان ندهد.
 • حواس پرتی های زیادی در گروه نوازی وجود دارد زیرا خارج شدن از موضوع تدریس برای گروهی آسان است.
 • بیشتر وقت شما ممکن است به حل مشکلات دیگران اختصاص یابد!
 • شما در امر یادگیری خودتان را کمتر نشان می دهید.
 • همه مجبور هستند با سرعت یکسان حرکت کنند چه آنهایی که سریع هستند و چه آنهایی که دیر یاد می گیرند.

نتیجه گیری

اگر یک مبتدی هستید درسهای گروهی می تواند یکی از بهترین روشهای یادگیری نواختن گیتار باشد. به این دلیل که یادگیری در کنار سایر مبتدیان می تواند به شما کمک کند تا انگیزه خود را حفظ کنید. حتی کلاس های گیتار آنلاین وجود دارد که راحتی دروس آنلاین را با همکاری گروه ترکیب می کند. هنگامی که آماده شدید مهارت های خود را بیش از سطح مبتدی اصلاح کنید، به یک مربی خصوصی مراجعه کنید.

بهترین راه برای یادگیری گیتار چیست؟

آموزش گیتار به صورت خصوصی – حضوری

یادگیری یک به یک شاگردان با یک استاد می توانید روی شما، علایق و پیشرفت شما متمرکز کند.

نقاط مثبت روش آنلاین

 • استاد فقط به شما توجه می کند و می تواند تمام تجارب سالها تمرین را به شما آموزش دهد.
 • تمام مهارت ها و ترفندهای فنی استاد در اختیار شماست.
 • شما سرعت را تعیین می کنید. شما می توانید از بین سبک ها و روش ها، نت نویسی یا جدول و اینکه کدام آهنگ ها را بخواهید انتخاب داشته باشید.
 • دروس و تکالیف منظم شما را در مسیر و انگیزه قرار می دهد تا بهترین کار را انجام دهید.
 • آموزش هایی که فرا می گیرید کامل بوده و استاد مهارت هایی را برای شما فراهم می کند که واقعا با استعداد شوید.

نقاط منفی روش آنلاین

 • آموزش به صورت درس به درس معمولاً گرانترین گزینه هستند.
 • باید در منطقه خود شخصی پیدا کنید که برنامه او با برنامه شما سازگاری داشته باشد.

نتیجه گیری

اگر به دنبال بهترین و کامل ترین روش برای یادگیری گیتار هستید هیچ چیز در کلاس های خصوصی نمی تواند به شما در یادگیری کمک کند. استاد شما یک برنامه درسی شخصی را در اختیار شما قرار می دهد که کمک می کند به عنوان گیتاریست به تمام توانایی های خود برسید. کسانی که قصد دارند تا گیتار را جدی ادامه دهند باید از یک استاد حرفه ای آنلاین یا حضوری کمک بگیرند.

چه دوره های آنلاین گیتار را انتخاب کنید و چه یک تجربه عملی تر، یادگیری گیتار یک کار با ارزش و لذت بخش است. یادتان باشد که به موفقیت های خود افتخار کنید و از آن لذت ببرید. بهترین راه برای یادگیری گیتار به اهداف و سبک یادگیری شما بستگی دارد. مهم نیست که چه مسیری را برای تسلط بر ساز انتخاب می کنید ما در سفر موسیقی شما بهترین ها را برای شما آرزو می کنیم!

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا